Honlap Gondozásra szoruló személyek Belépés Kapcsolat

Szeretnél gondozó lenni??

Szeretnél gondozó lenni?? Ha igen, akkor jó helyen jársz!

Jellemzőek rád az olyan tulajdonságok, mint a becsületesség, empátia, kedves vagy és szeretsz emberekkel dolgozni? Értékes embernek érzed magad, aki szeretné megmutatni a világnak, hogy jelent valamit? Ez az ajánlat épp Neked szól. Magad hozol döntést a munkába állásodról és a gondozandó idős ember kiválasztásáról. Ez egy rendkívül igénybevevő munka, mely nagy megelégedettséget és örömöt adhat, valamint pénzt, melynek köszönhetően FÜGGETLEN lehetsz!

A gondozóság:

  • bátor
  • a kihívásoktól és kötelezettségektől nem tartó
  • jó stressztűrő képességű
  • érzelmileg kiegyensúlyozott
  • pszichikailag ellenálló
  • felelős
  • kommunikatív
  • türelmes
  • találékony
  • figyelmes

embereknek való munka.

Ha érdeklődsz a Németországban, idős emberek melletti gondozói munkával kapcsolatban, akkor jó helyen jársz. De igazán tudod-e, hogy mindez mivel jár, és milyen tulajdonságok jellemzik az „ideális” gondozót??

Az idősgondozó olyan valaki, aki hivatásszerűen foglalkozik egy előrehaladott korú emberrel, és segít neki a rutinszerű mindennapi teendőkkel való megbirkózásban. A gondozó alapvető

feladatai közé tartozik:

  • ·         segítségnyújtás a személyes higiéné megtartásában

    ·         mosás

    ·         fésülés

    ·         öltöztetés

    ·         gondoskodás az egészségi állapotról

    ·         ételek és gyógyszerek előkészítése

    ·         etetés

    ·         kötések cseréje

    ·         rehabilitáció

Az idősgondozó nagyon gyakran szintén segít a mindennapi házi teendőkben, mint:

  • ·         takarítás

    ·         mosogatás

    ·         főzés

    ·         vasalás

    ·         a házon kívüli szükséges ügyek intézése (ez úgy néz ki, hogy a gondozó a gondozott nevében hivatalokba jár, befizeti a számlákat, kiváltja a gyógyszereket és bevásárol)

Az idős ember melletti gondozó egyéb feladatai közé tartozik a szabad idő olyan megszervezése, hogy a gondozottat nagyobb fizikai aktivitásra motiválja (természetesen amennyiben ez lehetséges) kirándulásokat, sétákat szervezni. Fontos minél több időt tölteni a friss levegőn és megtalálni az aktivitás azon formáit, melyekbe bevonhatjuk gondozottunkat. Ebben a munkában különösen nagyra értékelt tulajdonság az energikusság, ötletesség és kreativitás.

A gondozó kötelessége kapcsolatot tartani a gondozott legközelebbi családtagjaival és megadni minden információt aktuális egészségi állapotáról, valamint tájékoztatást kell nyújtania az idős ember gondozásának módjáról, valamint gondoskodni megfelelő táplálkozásáról.

A gondozó:

·         a kihívásokat és kötelezettségeket szerető

·         felelős

·         bátor

·         kommunikatív

·         ötletes

személy.

Az idős emberek melletti gondozói pozícióban végzett munka egy sok türelmet és megfelelő hozzáállást igénylő, felelős feladat. Szükségessé tesz bizonyos alkalmasságot, mindenek előtt önfegyelmet, de egy nagy adag optimizmust és életörömet is. A gondozói munkában stressz ér bennünket, ezért nagy ellenálló képességet kell mutassunk, ugyanakkor egyszerre érzékenyen és kedvesen szemlélve az emberi szenvedést, ami lehetővé teszi gondozottaink szükségleteinek megértését. Ahhoz, hogy munkába állhassunk idős ember melletti gondozóként Németországban, meghatározott elvárásoknak kell megfelelnünk.